Loading...

تعویض شمع و وایر شمع

تعویض شمع و وایر شمع

شمع خودرو به عنوان یکی از اجزای مهم برای احتراق خوب و در نتیجه بهتر کار کردن موتور ماشین نقش مهمی را ایفا می کند که ذیل ما علائم و نشانه و زمان تعویض آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.ثبت درخواست خدمات

شمع خودرو قطعه کوچکی است که داخل سیلندر موتور قرار می گیرد و از یک سمت ولتاژ بالا به آن اعمال می شود و در سمت دیگر که داخل سیلندر قرار می گیرد جرقه ایجاد می شود. این جرقه باعث انفجار مخلوط هوا و بنزین در داخل سیلندر موتور می شود که این انفجار در نهایت نیروی لازم را برای موتور فراهم می کند.
شمع ها را سرویس نکنیم چه می شود؟
موتور خودرو بد کار می کند و اصطلاحا موتور خام سوزی خواهد داشت و راندمان آن کم می شود، کارایی آن تحت تاثیر این مشکل خواهد بود و این خام سوزی باعث آسیب رساندن به کاتالیست خودرو و در نهایت باعث افزایش آلایندگی خودرو می شود. همچنین ممکن است خودرو شما بد روشن شود. حتی در مواردی باعث روشن شدن چراغ چک خودرو در اثر آسیب رساندن به قطعات موتوری می شود.
نشانه های خرابی شمع خودرو چیست؟
یکی از نشانه های خرابی شمع ها سیاه شدن آنهاست. همچنین شمع دارای یک عایق چینی است که اگر صدمه دیده باشد یا ترک برداشته باشد اختلاف پتانسیل لازم در دو سر الکترود ها ایجاد نمی شود و در نتیجه جرقه هم نخواهیم داشت و یکی از سیلندر های موتور خودروی شما کار نخواهد کرد که این مشکل با بد کار کردن و لرزش و صدای اضافی همراه است و تشخیص آن کار سختی نیست.
چه زمانی شمع ها باید تعویض شوند؟
توصیه می شود بعد از هر ۵۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد شمع خودرو را تعویض کنید. البته بعضی سازنده ها شمع هایی با عمر کاری ۹۵۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰۰ کیلومتر نیز ارائه داده اند. اگر به تعویض شمع ها در موعد مقرر بی توجه باشید و تا خرابی کامل آن را تعویض نکنید ممکن است حتی باز کردن شمع ها هم بسیار سخت شود.

وایر شمع

برق تولید شده توسط کوئل با سیم‌های ویژه‌ای به سر شمع‌ها هدایت می‌شوند تا عمل جرقه‌زدن و احتراق سوخت انجام شود. به مجموعه این سیم‌ها که به تعداد سیلندرهای خودرو هستند «وایر» می‌گویند و بسته به نوع خودرو، شکل‌های متفاوتی دارند. در خودروهای قدیمی‌تر به صورت سیم‌هایی از ۲۰ تا ۴۵ سانتی‌متر بوده و در خودروهای جدیدتر مانند پژو کوتاه‌تر و بعضا تا ده سانتی‌متر هستند. همان طور که گفته شد، نیروی الکتریسیته لازم برای احتراق سوخت باید ولتاژی بین هفت تا ۲۵ هزار ولت داشته باشد و همین مساله، اهمیت جنس تشکیل‌دهنده وایرها را بیش از پیش نشان می‌دهد. وایرها از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌اند. مرکزی‌ترین بخش وایر‌ها، همان رشته‌های الیاف مصنوعی یا سیم است که ماموریت انتقال برق و جریان را بر عهده دارند. لایه بعدی یک لایه محافظ روی این الیاف است که دور آن را رشته‌های فلزی در‌بر‌گرفته‌اند تا هم از ایجاد جریان‌های مغناطیسی مزاحم و تشکیل نویز و پارازیت جلوگیری کنند و هم به استحکام وایر بیفزایند. این لایه معمولا از آلیاژ‌های کروم، نیکل یا مس است. لایه بعدی یک لایه ضخیم از عایق‌های فلزی است تا هم جریان بالای داخل وایر به بیرون درز نکند و اصطلاحا «برق دزدی» پیش نیاید و هم گرمای محفظه موتور به الیاف رسانای اصلی صدمه‌ای وارد نکند. برای استحکام بخشیدن و از طرفی عایق‌تر شدن وایر در برابر گرما، یک لایه از الیاف شیشه نیز اطراف لایه عایق اصلی تابیده می‌شود. آخرین لایه و در واقع بیرونی‌ترین قسمت تشکیل‌دهنده وایر، بخش لاستیکی آن است که کاملا دیده می‌شود و ممکن است به رنگ‌های مختلفی ساخته شود که از میان آنها قرمز و مشکی رایج‌تر است. عمر وایرهای شمع با توجه به نوع کارخانه تولیدی و نوع خودرو، بر حسب کیلومتر کارکرد تعیین می‌شود. مثلا روی پاکت بعضی از وایرهای شمع نوشته شده عمر مفید ۵۰ هزار کیلومتر و شاید برای جنس‌های مختلف عمر آنها کمتر یا بیشتر باشد. به طور کلی دو نکته در طراحی و ساخت و طول عمر وایر شمع تأثیرگذار است: ۱ ـ حرارتی که از موتور به آن وارد می‌شود ۲ ـ مقدار ولتاژ برقی که از آن عبور می‌کند. در اثر خرابی و سوختن وایر ممکن است یک یا چند سیلندر از کار بیفتد. این اتفاق در موتورهای چهار سیلندر به بالا چندان محسوس نیست، اما در موتورهای زیر چهار سیلندر قدرت موتور بشدت افت کرده و در همه دورهای کاری موتور با اختلال کار می‌کند. هرچند به وجود آمدن اشکال در عملکرد این قسمت مانعی جدی برای از کار افتادن موتور خودرو ایجاد نمی‌کند، اما این موضوع از اهمیت شناخت و آگاهی از عیوب احتمالی آن و بازدیدهای دوره‌ای و در نتیجه تعویض آنها در صورت نیاز کم نخواهد کرد.

تیم فنی ناجیکار با استفاده از دانش و فن آوری روز دنیا این خدمت در محل مورد نظر شما و با کیفیت بالا ارائه می کند.

ثبت درخواست خدمات

نظرات